Sziasztok!
Felkerült a Rugal 12. része, melyhez hajtás után néhány kiegészítést is elolvashattok. Jó szórakozást kívánok hozzá!
A 12. részhez készült kiegészítések:
1. Gwangcheol végül hazakíséri a lánykát, akit anno az Argos kísérleti laborjából megmentettek, és akinek a fejéből Susan és Bradley kioperálta a beültetett csipet. Igen ám, de…
… egy másikat meg benne felejtettek? Ilyen amatőr hibát! Vajon ez milyen hatással lesz a csapatra a későbbiekben? Hiszen így Hwang Deukgu megismerte a búvóhelyüket.
2. Szövevényes módon, de felmerül Kibeom feleségének, Yeojinnak lehetséges életbenmararása.
Hwang Deukgu először tévútra tereli hőseinket egy deepfake pornóvideó részletével, ám végül mégis látunk egy valódi felvételt a sírva könyörgő nőről. Vajon melyiknek lehet hinni…?
Aki számára a “deepfake” kifejezés nem ismert, annak a sorozat meglepően jó magyarázatot ad: nagyteljesítményű számítógépek, ehhez szükséges programok és mesterséges intelligencia segítségével “összekombinált” videóról van szó, ahol egy (élő vagy digitálisan kreált) modell arcára egy másik ember vonásait illesztik rá referenciaképek alapján, és a mesterséges intelligencia kielemzi a modell arcizmainak mozgását, és a “hamisan” helyére illesztett másik személy vonásait is eszerint animálja. Bűnügyi és erkölcsi szempontból a deepfake videók (különösen a pornográf tartalmúak) kérdése igencsak fontos, hiszen azzal bizonyítékok hamisítása, valamint nemlétező bosszúpornó videók kreálása és terjesztése (és ezáltal a jó hírnév rontása) is felmerül.
Ugyanakkor a technológia nem feltétlenül használatos kizárólagosan bűncselekményre. A filmipar is kísérletezett már a technológiával a szórakoztatás céljából:
a.). A Marvel szuperhősfilmjei közül az Amerika kapitány – Polgárháború c. filmben hasonló módon igyekezték digitálisan fiatalítani Robert Downey Jr. karakterének, Tony Starknak az arcát.
b.) A Csillagok Háborújához készült standalone film, a Solo végén a felbukkanó, fiatal Leia hercegnő arcát is hasonlóképpen próbálták megalkotni a néhai Carrie Fisher vonásai alapján.
c.) Maga a technológia azonban nem csak a szakma számára érhető el, rajongók is kísérleteznek ilyesféle megoldásokkal, melyre jó példa az idén februárban vírusként terjedő Vissza a jövőbe-klip, melyhez Christopher Lloyd és Michael J. Fox karakterének testére Robert Downey Jr. és Tom Holland arcát montírozta rá egy lelkes rajongó.
0 hozzászólás